Արցախի առաջնագծի բոլոր հատվածներում իրավիճակը լարված է մնում
Մարտի 30-31-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի բոլոր հատվածներում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված: Հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
«Արցախի Հանրապետության իշխանությունները շարունակում են գործադրել բոլոր ջանքերն՝ ուղղված շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն:
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ հրապարակումներով հանրությանը տեղյակ կպահվի»,- տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:

Обстановка на всех участках передовой линии Арцаха продолжает оставаться напряженной
В ночь с 30 на 31 марта и до 10:00 утра оперативно-тактическая обстановка на всех участках передовой линии Арцаха не потерпела изменений, продолжая оставаться напряженной. Существенных нарушений режима прекращения огня зафиксировано не было. Об этом сообщает ИнфоШтаб НКР.
"Власти Республики Арцах продолжают прилагать все усилия для возвращения азербайджанских вооруженных сил на исходные позиции на восточном участке линии соприкосновения.
Общественность будет дополнительно проинформирована о дальнейшем развитии ситуации",- сообщает ИнфоШтаб НКР.