Արցախի առաջնագծի բոլոր հատվածներում իրավիճակը լարված է մնում
Մարտի 30-31-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի բոլոր հատվածներում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված: Հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
«Արցախի Հանրապետության իշխանությունները շարունակում են գործադրել բոլոր ջանքերն՝ ուղղված շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն:
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ հրապարակումներով հանրությանը տեղյակ կպահվի»,- տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:

According to a statement issued by NKR InfoCenter, during the night of March 30 to 31 and as of 10 AM, the operative-tactical situation along the entire frontline of Artsakh did not change, remaining tense. No significant ceasefire violations were registered.
"The authorities of the Artsakh Republic continue to exert all efforts to effect the withdrawal of Azerbaijani Armed Forces from the eastern direction of the Line of Contact to their original positions. Further developments will be reported to the public," the NKR InfoCenter reports.