Թիվ 6/01 եւ 6/02 ընտրատեղամասերում ամփոփվել են ԱԺ համամասնական ընտրության արդյունքները
Աջափնյակ համայնքի թիվ 6/01 եւ 6/02 ընտրատեղամասերում համամասնական ընտրակարգով գրանցվեց Հանրապետական կուսակցության հաղթանակը: Քիչ առաջ ընտրատեղամասերում ամփոփվեցին համամասնական ընտրակարգով ընտրության քվեաթերթիկների հաշվարկման տվյալները: Ընտրատեղամասերում արդյունքներն այսպիսին էին.
Թիվ 6/01 ընտրատեղամաս
ՀՀԿ՝ 453 քվե
ԲՀԿ՝ 300 քվե
«Ժառանգություն»՝ 135 քվե
ՀԱԿ՝ 134 քվե
ՀՅԴ՝ 88 քվե
ՕԵԿ՝ 46 քվե
ՀԿԿ՝ 27 քվե
ՀԴԿ 14 քվե
ՄԱԿ՝ 3 քվե
Թիվ 6/01 ընտրատեղամասում համամասնական ընտրակարգի քվեարկության արդյունքում գրանցվել է 57 անվավեր քվեաթերթիկ, որոնց մեծամասնությունը քվեարկած էր ՀՀԿ-ի օգտին: Առկա էին նաեւ, չսահմանված կարգի քվեաթերթիկներ, որոնցից 2-ի ծրարները դատարկ էին: Հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Հակոբյանը հնարավոր է համարում, որ դատարկ ծրարների քվեաթերթիկները պատահաբար դրվել են մեծամասնական ընտրակարգի ծրարներում:
Թիվ 6/02 ընտրատեղամաս
ՀՀԿ՝ 433 քվե
ԲՀԿ՝ 280 քվե
ՀԱԿ՝ 113 քվե
ՀՅԴ՝ 65 քվե
ՕԵԿ՝ 51 քվե
ՀԿԿ՝ 16 քվե
ՀԴԿ՝ 6 քվե
Թիվ 6/02 ընտրատեղամասում համամասնական ընտրակարգի քվեարկության արդյունքում գրանցվել է 43 անվավեր եւ 5 չսահմանված կարգի քվեաթերթիկներ:

На избирательных участках 6/01 и 6/02 подведены итоги парламентских выборов по пропорциональной системе
На избирательных участках 6/01 и 6/02 в столичной общине Ачапняк зарегистрирована победа Республиканской партии Армении. Несколько минут назад были обобщены результаты подсчета избирательных бюллетеней по пропорциональной системе. На указанных избирательных участках голоса распределились следующим образом.
Избирательный участок 6/01
РПА – 453
ППА – 300
«Наследие» - 135
АНК – 134
ПОЕ – 88
КПА – 27
ДПА – 14
ПОА – 3.
В результате голосования по пропорциональной системе на избирательном участке 6/01 зафиксировано 57 недействительных бюллетеней, большинство которых было в пользу РПА.
Избирательный участок 6/02
РПА – 433
ППА – 280
АНК – 113
АРФД - 65
ПОЕ – 51
КПА – 16
ДПА – 6
По результатам голосования по пропорциональной системе на избирательном участке 6/02 зафиксировано 43 недействительных бюллетеня и 5 бюллетней неустановленного порядка.