Ոստիկանական ուժերի կուտակում՝ 10/31 ընտրատեղամասի առջև (լուսանկար)
Ժամը 19:40-ի դրությամբ Մանուկ Աբեղյանի անվան հենակետային թիվ 3 ավագ դպրոցում տեղակայված թիվ 10/31 ընտրատեղամասի առջև կային մոտ 13 ոստիկան ու պարեկապահակային ծառայության աշխատակից և ոստիկանական 5 ավտոմեքենա:
Տեղամասային հանձնաժողովի նախագահ Թաթոս Համբարյանը «Հետքին» ասաց, որ ինքը ներսում է եղել և տեղյակ չէ, թե ինչու են ոստիկաններն ու պարեկապահակային ծառայության աշխատակիցներ հավաքվել ընտրատեղամասի առջև: Նա ենթադրեց, որ քանի որ մոտենում է ընտրատեղամասի փակվելու ժամանակը, անվտանգության միջոցառումներ են ձեռնարկվում:
Շենքում հսկող ոստիկանն ասաց, որ այդքան ոստիկանների դերն է այնպես անել, որ «կողմնակի մասսա չհավաքվի»: Իսկ մեկ այլ ոստիկան էլ ասաց, որ ոստիկանական ուժերի կուտակում չկա, և ոստիկանները շրջայց են կատարում:

Скопление полицейских сил перед избирательным участком 10/31 (фото)
По положению на 19.40 перед избирательным участком 10/31, размещенным в старшей школе им.Манука Абегяна, находилось около 13 полицейских и сотрудников охранно-патрульной службы, а также 5 полицейских автомобилей.
Председатель комиссии данного избирательного участка Татос Амбарян сообщил «Hetq»-у, что он находился в помещении и не знает, почему перед избирательным участком собрались полицейские и сотрудники ОПС. Абмарян предположил, что поскольку приближается время закрытия избирательного участка, то принимаются меры безопасности.
Один из охранявших здание стражей порядка сказал, что никакого скопления полицейских сил нет, просто сотрудники полиции проводят рейд.