ՀԱԿ վստահված անձ. «Սա ոչ թե ընտրություն էր, այլ բացահայտ ուղղորդված քվեարկություն»
Թիվ 2/07 (Նոր Նորք) հանձնաժողովի նախագահ Արմանուշ Միրզոյանը քվեարկության ընթացքը դրական է գնահատում, ասում է՝ «իդեալական ընտրություններ են», իսկ կուտակումներ եթե եղել են, ապա, ըստ նրա՝ ընտրատեղամասի դռնից դուրս, ինչը պայմանավորված է ընտրողների ակտիվությամբ:
Սակայն ՀԱԿ վստահված անձ Ռուզաննա Կարապետյանը նշեց, որ սա ոչ թե ընտրություն էր, այլ բացահայտ ուղղորդված քվեարկություն. «Մարդկանց հերթով, շարքով-կարգով, մեքենաներով բերում են, միչեւ դռնից ներս մտնելը ասում, թե ում պիտի քվեարկեն, բնականաբար՝ միայն հանրապետականների օգտին, ու մարդիկ գալիս ձեւական քվեարկում են»:
Նա նշեց, որ «ՀՀԿ վստահված անձը պարբերաբար դուրս է գալիս եւ ինչ-որ մարդկանց, այսինքն՝ ընտրողների հետ մտնում ներս»: Հանրապետական կուսակցության վստահված անձ Քնարիկ Զատիկյանը, սակայն, հերքեց որեւէ մեկին ուղղորդելու կամ մարդկանց ընտրության բերելու փաստը՝ նշելով, որ ընդամենը մի քանի անգամ այն բանից հետո, երբ իր փոխարինողը եկել է, կարճ ժամանակով տարածքից դուրս է եկել, բայց ոչ մեկին ոչ բերել է ընտրության, ոչ ուղղորդել: Ընտրության ողջ գործընթացը լուսանկարահանվում է «Կենտրոն» հ/ը նկարահանող խմբի կողմից:

Доверенное лицо АНК: «Это были не выборы, а открыто направляемое голосование»
Председатель комиссии избирательного участка 2/07 (столичная община Нор Норк) Армануш Мирзоян положительно оценила ход голосования, назвав выборы «идеальными». Что касается скоплений людей, то они, по словам председателя комиссии, наблюдаются за пределами избирательного участка, что обусловлено активностью избирателей. Однако доверенно лицо Армянского национального конгресса Рузанна Карапетян отметила, что это не выборы, а открыто направляемое голосование.
«Людей доставляли группами на машинах, а перед тем, как зайти, им говорили, за кого проголосовать, разумеется – за республиканцев. И люди голосовали чисто формально»,- сказала Рузанна Карапетян.
По ее словам, «доверенное лицо Республиканской партии Армении периодически выходило и вновь заходило, но уже с какими-то людьми, то есть избирателями».
Однако доверенное лицо РПА Кнарик Затикян опровергла факт направления кого-либо или доставки людей на выборы. Съемочная группа телекомпании «Кентрон» производит фотосъемку всего процесса выборов.