Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1066 նոր դեպք, մահացել է 25 մարդ
Սեպտեմբերի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 257 620 դեպք, որոնցից 239 113-ն` առողջացած, 5239-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12 067 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 682 804 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 6606 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1066 նոր դեպք:
Կա 586 առողջացած, 23 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1201 է:

Выявлено 1066 новых случаев Covid-19. Умерли 25 человек
По состоянию на 11:00 25 сентября общее число случаев Covid-19 достигло 257.620, число выздоровевших – 239.113, число смертей – 5239. Об этом сообщает Министерство здравоохранения. На данный момент фактическое лечение получают 12.067 пациентов.
Всего проведено 1 6.82.804 тестирования, в суточном разрезе – 6606, из них 1066 дали положительный результат.
За минувшие сутки выздоровели 586 человек, умерли 23 человека.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1201.