Հաստատվել է կորոնավիրուսի 250 նոր դեպք, մահացել է 7 մարդ
Հուլիսի 24-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 228 632 դեպք, որոնցից 218 958 -ն` առողջացած, 4584-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3975 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 299 599 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 6527 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 250 նոր դեպք: Կա 162 առողջացած և 5 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1115 է:

Подтверждено 250 новых случаев коронавируса. Умерли 7 человек
По состоянию на 11:00 24 июля общее число заболевших коронавирусом достигло 228.632, число выздоровевших – 218.958, число смертей – 4584. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 3975 пациентов. Всего проведено 1.299.599 тестирований, в суточном разрезе – 6527. Выявлено 250 новых вирусоносителей. Из больниц выписались 162 человека, умерли пять человек.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1115.