«Գագիկ Ծառուկյանին, ապե՛ր», «ապագա կա». Էջմիածնի 14/19 տեղամասի բակում քաղաքացիները բղավում են իրենց ընտրության մասին
Ժամը 11:00 դրությամբ՝ Էջմիածնի 14/19 ընտրատեղամասում քվեարկել է ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 10%-ը` 208 մարդ։ Տեղամասում ընդհանուր առմամբ հաշվառված է 2016 ընտրող։
Հանձնաժողովի քարտուղար Սահակյան Վերգինեն մեզ հայտնեց, տեղամասում ներկա են 6 քաղաքական ուժի վստահված անձինք՝ «Հայաստան», «Պատիվ ունեմ» դաշինքներից, «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Հայաստանի դեմոկրատական», «Հանրապետություն», «Ազատական» կուսակցություններից։
Որպես օգնող մինչ այժմ գրանցվել է 1 անձ: Տեղամասում եղել են թե՛ միջազգային, թե՛ արտասահմանյան կազմակերպություններից դիտորդներ: Տեղամասի մատյանում արձանագրություն չի կազմվել, կուտակումներ չկան, սակայն ընտրատեղամասից պարբերաբար դուրս էին գալիս մարդիկ՝ «բղավելով» իրենց ընտրության մասին՝ «Գագիկ Ծառուկյանին, ապե՛ր», «ապագա կա», «նիկոլը կրելու ա»։
Հիշեցնենք, որ այսօր Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ են ընթանում, որին մասնակցում է 25 քաղաքական ուժ:

Во дворе избирательного участка 14/19 в Эчмиадзине граждане громко сообщают о своем выборе
На избирательном участке 14/19 в городе Эчмиадзине по состоянию на 11:00 проголосовали 208 человек, или 10% от общего числа избирателей. Секретарь комиссии Вергине Саакян сообщила нам, что на избирательном участке присутствуют доверенные лица блоков “Айстан”, “Честь имею”, партий “Гражданский договор”, Демократическая, “Республика”, Либеральная.
На участке присутствуют также наблюдатели международных организаций. Протоколы о каких-либо нарушениях не составлены, скопления избирателей не наблюдаются, однако с участка время от времени выходят граждане, которые громко сообщают о своем выборе: “Гагика Царукяна, брат!”, “Будущее есть!”, “Победит Никол!”…
Напомним, что сегодня в Армении проходят внеочередные парламентские выборы, в которых участвуют 25 политических сил.