Ոստիկանությունը՝ Գայանե Առուստամյանի և Բաբկեն Գարոյանի ծեծվելու մասին
Ապրիլի 15-ին՝ ժամը 19.30-ին, ՀԱԿ համամասնական ցուցակով պատգամավորի թեկնածու առաջադրված Գայանե Առուստամյանը Րաֆֆու փողոցի թիվ 27/7 հասցեում գտնվող ՀԱԿ նախընտրական շտաբում հաղորդում է տվել, որ նույն օրը՝ ժամը 18.40-ի սահմաններում, Սվաճյան փողոցի թիվ 44 շենքի առաջին հարկի շքամուտքում մի խումբ անծանոթ երիտասարդներ ծեծի են ենթարկել իրեն և ՀԱԿ համամասնական ցուցակով պատգամավորության թեկնածու Բաբկեն Գարոյանին՝ պատճառելով վնասվածքներ:
Նույն օրը՝ ժամը 19.45-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ քթի վնասվածքով իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Բաբկեն Գարոյանը:

Полиция об избиении Гаяне Арустамян и Бабкена Гарояна
Выдвинутая кандидатом в депутаты парламента по пропорциональному списку Армянского национального конгресса Гаяне Арустамян 15 апреля в 19.30 представила в предвыборный штаб АНК по адресу ул.Раффи, 27/7 сообщение о том, что в тот же день около 18.40 на первом этаже подъезда дома номер 44 по ул.Свачяна группа незнакомых молодых людей подвергла избиению ее и другого кандидата в депутаты по пропорциональному списку АНК Бабкена Гарояна, причинив им телесные повреждения.
В тот же день в 19.45 из больницы в отделение полиции ереванского административного района Малатия поступило сообщение о том, что для получения медицинской помощи к ним с травмой носа доставлен Бабкен Гароян.
Гаяне Арустамян и Бабкен Гароян получили направления к судмеэксперту. Проводится расследование. Об этом сообщает пресс-служба полиции РА.