ՊՆ․ հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ մարտավարական իրավիճակ
Մարտի 9-ին և 10-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ մարտավարական իրավիճակ: Այս մասին հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
«Ազգային անվտանգության ծառայությունից (ԱԱԾ) ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում:

МО: по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения сохранялась стабильная оперативно-тактическая ситуация
9 и 10 марта по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения сохранялась стабильная оперативно-тактическая ситуация. Об этом сообщает Министерство обороны.
“По данным Службы национальной безопасности, пограничные инциденты не зафиксированы и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек автотрассы Горис-Капан. Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи”,- говорится в сообщении МО.