Հայ-ադրբեջանական շփման գծում սահմանային միջադեպ չի արձանագրվել
Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 8-ին և 9-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպ չի արձանագրվել, օպերատիվ մարտավարական կայուն իրավիճակը պահպանվել է:
ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս իրավիճակի փոփոխություն չի արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմա­նային իրավիճակը սահ­մա­նա­գո­տու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

Пограничные инциденты на армяно-азербайджанской линии соприкосновения не зафиксированы
8 и 9 марта пограничные инциденты на армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Республики Армения не зафиксированы, сохранялась стабильная оперативно-тактическая ситуация.
Согласно информации Службы национальной безопасности, не претерпела изменений и ситуация на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автомагистрали Горис-Капан.
Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ контролируют пограничную ситуацию по всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи.