ՊՆ. հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել
Մարտի 3-ին և 4-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ-ի պաշտոնական կայքը։
Հաղորդագրության համաձայն՝ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել: «Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները», - նշված է կայքում:

Оперативно-тактическая ситуация по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения не претерпела изменений – МО
3-го и 4-го марта оперативно-тактическая ситуация по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения оставалась без изменений, пограничные инциденты не зафиксированы, сообщает официальный сайт Министерства обороны.
Как отмечается в сообщении, по данным Службы национальной безопасности, инциденты не происходили и на дорожном участке Воротан-Давид-Бек подконтрольной пограничным войскам СНБ автотрассы Горис-Капан.
“Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ контролируют пограничную ситуацию по всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачами”,- говорится в сообщении.