Սահմանային միջադեպ չի արձանագրվել
Փետրվարի 28-ին և մարտի 1-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպ չի արձանագրվել, օպերատիվ մարտավարական կայուն իրավիճակը պահպանվել է: Այս մասին հաղորդում է Պաշտպանության նախարարությունը։
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
«ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Пограничные инциденты не зафиксированы
28 февраля и 1 марта пограничные инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Республики Армения не зафиксированы, сохранялась стабильная оперативно-тактическая ситуация. Об этом сообщает Министерство обороны.
Согласно информации Службы национальной безопасности РА, инциденты не происходили и на дорожном участке Воротан-Давид-Бек подконтрольной пограничным войскам СНБ автотрассы Горис-Капан.
“Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ РА контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи”,- говорится в сообщении МО.