ՊՆ․ հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով միջադեպ չի արձանագրվել
Փետրվարի 25-ին և 26-ին պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։
«ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում:

МО: инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения не зафиксированы
25 и 26 февраля оперативно-тактическая ситуация по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Армении оставалась без изменений, пограничные инциденты не зафиксированы. Об этом сообщает Министерство обороны.
По данным Службы национальной безопасности, инциденты не происходили и на дорожном участке Воротан-Давид-Бек подконтрольной пограничным войскам СНБ межгосударственной автотрассы Горис-Капан.
“Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи”,- говорится в сообщении МО.