Հայաստանի պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել
ՊՆ-ն տեղեկացնում է, որ հունվարի 25-ին և 26-ին Հայաստանի պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, կայուն օպերատիվ իրավիճակը պահպանվել է:
ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

Инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА не зафиксированы
25 и 26 января пограничные инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Армении не зафиксированы, сохранялась стабильная оперативная ситуация. Об этом сообщает Министерство обороны.
По данным Служба национальной безопасности, инциденты не зафиксированы и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автотрассы Горис-Капан.
Подразделения Вооруженных сил и пограничных войск СНБ контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи.