Սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել. ՊՆ
Հունվարի 24-ին և 25-ին Հայաստանի պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

Инциденты на границе не зафиксированы – МО
24 и 25 января вдоль всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Армении сохранялась стабильная оперативная ситуация, пограничные инциденты не зафиксированы. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
По данным Службы национальной безопасности, инциденты не зафиксированы и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автомагистрали Горис-Капан.
Подраздаления пограничных войск Вооруженных сил и СНБ Республики Армения контролируют ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи.