Հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով միջադեպ չի արձանագրվել
Հունվարի 19-ին և 20-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով կայուն օպերատիվ իրավիճակը պահպանվել է, միջադեպ չի արձանագրվել: Այս մասին հաղորդում է պաշտպանության նախարարությունը
Ազգային անվտանգության ծառայությունից (ԱԱԾ) ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
«ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում:

На линии армяно-азербайджанского соприкосновения инциденты не зафиксированы
19 января и утром 20 января на всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Республики Армения сохранялась стабильная оперативная ситуация. Об этом сообщает Министерство обороны.
По данным Службы национальной безопасности, на участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автотрассы Горис-Капан, которую контролируют пограничные войска СНБ, инциденты также не зафиксированы.
“Вооруженные силы и подразделения пограничных войск СНБ РА контролируют ситуацию на всей протяженности границы и выполняют поставленные перед ними задачи”,- говорится в сообщении МО.