Արայիկ Հարությունյան. «Շուշի բերդաքաղաքն անառիկ պահելու համար գործադրվում են բոլոր հնարավոր ջանքերը»
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը այսօր այցելել է Շուշի, հանդիպել քաղաքի պաշտպանների հետ, տեղում քննարկել Ադրբեջանի բազմաքանակ ուժերի դեմ հայկական ուժերի պայքարի ռազմավարությունը:
«Պրոֆեսիոնալ զինվորականների և կամավորականների համատեղ ջանքերով ստեղծված պաշտպանական ամրությունները և տղաների վճռականությունը հույս են ներշնչում, որ բերդաքաղաքն անառիկ պահելու համար գործադրվում են բոլոր հնարավոր ջանքերը:
Շուշին իր հոգևոր և մշակութային արժեքներով ու ավանդույթներով, մեր ամենամեծ ժառանգություններից է, որ ստացել ենք պապերից և նույն հայկական ոգով պետք է փոխանցենք մեր սերունդներին»,- ֆեյսբուք իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Նա հատուկ շնորհակալություն է հայտնել «Արցախի հերոս», Հայաստաի պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանին:

Artsakh President Arayik Harutyunyan visited Shushi today and inspected ongoing work to defend the city from Azerbaijani attack.
He met with the town’s defensive forces, soldiers and volunteers alike, and thanked them for their great work.
"Shushi, with its rich cultural values and traditions, is one of the greatest legacies we have inherited from our ancestors. We must pass it on to the coming generations in the same Armenian spirit," Harutyunyan wrote on his Facebook page.
He expressed special gratitude to "Hero of Artsakh", former Minister of Defense of Armenia, Colonel-General Seyran Ohanyan.