Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր. «Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 17 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 183 կրակոց:
Սոթք, Արտանիշ ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 2 անգամ։
Մովսես, Այգեպար, Վազաշեն, Դովեղ, Բարեկամավան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 9 անգամ:
Երասխ, Չիվա, Զանգակատուն ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 6 անգամ:
ՀՀ ԶՈւ-ը պահպանում են զսպվածություն և արձագանքում են միայն մեր դիրքերը թիրախավորող կրակին»,- նշված է գրառման մեջ։

Ночью и сейчас на армяно-азербайджанской границе относительно спокойно
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей фейсбуковской странице сообщила, что в ночь с 20-го на 21-е июля, а также на данный момент на армяно-азербайджанской границе сохраняется относительное спокойствие.
“На отдельных участках границы противник нарушил режим прекращения огня 17 раз, произведя в направлении армянских позиций около 183 выстрелов из стрелкового оружия.
На боевых позициях, дислоцированных в направлении Сотка и Артаниша режим прекращения огня нарушался дважды, в направлении Мовсеса, Айгепара, Вазашена, Довега, Барекамавана – 9 раз, в направлении Ерасха, Чивы, Зангакатуна – 6 раз.
Вооруженные силы РА сохраняют сдержанность и реагируют только на стрельбу в направлении наших позиций”,- говорится в сообщении.