Նարեկ Հարթունյանը դիմում է Քրք Քրքորյանին (վիդեո)
«Նարեկացի» արվեստի միության նախագահ Նարեկ Հարթունյանն այսօր լրագորղների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց, որ բոլոր կողմերից իրենց ընտանիքի վրա հարձակում են գործում, մասնավորապես՝ ՊԵԿ-ի, քննիչների, դատախազի, իսկ մաքսայինում արգելել են ապրանք ներմուծել, և ընկերության հաշիվների վրա կալանք է դրված:
Նարեկ Հարթունյանը կոչ արեց մտավորականներին, սփյուռքահայերին հետևել իր գործի ընթացքին, որ արդարություն լինի:
«Կարող է, օրինակի համար, Քրք Քրքորյանը մի հատ խորհուրդ կազմել, որ հետևի էս գործին: Ես կոչ եմ ուղղում բոլոր սփյուռքահայերին, որ հետևողական լինեն, որ հասկանանք՝ մեր հայրենիքում ինչ է կատարվում»,- ասաց Նարեկ Հարթունյանը:

Нарек Артунян обращается к Кирку Кркоряну (видео)
Председатель Союза искусств “Нарекаци“ Нарек Артунян сегодня на пресс-конференции заявил, что на их семью оказывается давление, в частности, со стороны Комитета госдоходов, следователей, прокурора. В настоящее время таможенная служба запретила компании, принадлежащей семье Артунянов, импортировать товары, а на ее счета наложен арест.
Нарек Артунян призвал представителей интеллигенции, армян диаспоры следить за ходом своего дела, чтобы добиться утверждения справедливости.
“Кирк Кркорян, например, мог бы сформировать совет, который осуществлял бы контроль за этим делом. Я призываю всех армян диаспоры проявить последовательность, чтобы мы поняли, что происходит на нашей родине”,- заявил Нарек Артунян.