Բողոքի ակցիա` ընդդեմ Էջմիածին համայնքի ղեկավար Դիանա Գասպարյանի
Էջմիածին քաղաքի Կոմիտասի անվան հրապարակում հավաքվել են մի քանի տասնյակ քաղաքացիներ: Մեկնարկել է բողոքի ակցիա՝ ընդդեմ Էջմիածին համայնքի ղեկավար Դիանա Գասպարյանի:
Քաղաքացիներն ասում են, որ քաղաքապետը գործում է հեղափոխության սկզբունքների դեմ, կոպիտ է խոսում իրեն դիմող քաղաքացիների հետ և այլն:
Ակցիան ղեկավարող Ջիվան Աբրահամյանը «Հետքի» հետ զրույցում նշեց, որ հեղափոխություն են արել, նոր քաղաքապետ են ընտրել ոչ թե նրա համար, որ համայնքապետ Դիանա Գասպարյանը համեմատվի համայնքի նախկին ղեկավար Կարեն Գրիգորյանի հետ, այլ տեր կանգնի իր խոստումներին:
Ջիվանը հեղափոխության սխալը համարեց Դիանա Գասպարյանի համայնքապետ ընտրվելը:
Նշենք, որ քաղաքի հրապարակի մերձակա տարածքում հասարակական կարգը պահպանելու համար հավաքվել են նաև ոստիկաններ:

Акция протеста против мэра Эчмиадзина Дианы Гаспарян
Несколько десятков граждан собрались сегодня на площади Комитаса в Эчмиадзине, чтобы выразить свое недовольство мэру города Диане Гаспарян.
Участники акции протеста утверждают, что мэр действует вопреки принципам революции, грубо общается с гражданами.
Руководитель акции Дживан Абрамян в беседе с Hetq.am отметил, что после революции эчмиадзинцы избрали новым мэром Диану Гаспарян в надежде, что она не будет действовать методами бывшего мэра Карена Григоряна и выполнит свои предвыборные обещания.
По словам нашего собеседника, избрание Дианы Гаспарян главой администрации Эчмиадзина было ошибкой.
Отметим, что с целью обеспечения общественного порядка рядом с площадью Комитаса территориях находится большое число полицейских.