Մի շարք քաղաքացիներ շրջափակել են Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ նստավայրի առաջ հավաքված քաղաքացիները 8:30-ից փակել են դատարանի դռները` արգելելով դատավորներին և դատարանի այլ աշխատակիցների ներս մտել: Քաղաքացիները սպասում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին:
Հիշեցնենք՝ երեկ իր ելույթում վարչապետը կոչ արեց քաղաքացիներին առավոտյան փակել բոլոր դատարանների մուտքերը: Հավաքվածները պահանջում են դատավորների հրաժարականը և նոր դատական համակարգի հաստատումը:
Այստեղ է նաև Աժ «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Նարինե Թուխիկյանը, ով «Հետքի» հետ զրույցում նշեց, որ եկել է սատարելու իրենց ընտրող ժողովրդին:

Группа граждан окружила здание суда общей юрисдикции столичного муниципалитета Кентрон
Группа граждан с 08.30 утра заблокировала входы и выходы здания суда общей юрисдикции столичного муниципалитета Кентрон, не давая сотрудникам войти вовнутрь.
Граждане ждут выступления премьер-министра Никола Пашиняна.
Напомним, что вчера вечером Никол Пашинян обратился к народу с призывом заблокировать с утра все здания судов по стране. Собравшиеся граждане требуют отставки судей и внедрения новой судебной системы.
Здесь же находится депутат парламентской фракции “Мой шаг” Нарине Тухикян. В беседе с Hetq.am депутат сказала, что пришла поддержать своих избирателей.