Հակառակորդի կրակոցից վիրավորված 21-ամյա ժամկետային զինծառայողը գիտակցության է եկել
Հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած 21-ամյա շարքային զինծառայող Ագանիկ Զորոգլյանը գիտակցության է եկել: Այս մասին «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ Ագանիկ Զորոգլյանը վիրավորվել էր մայիսի 4-ին՝ ժամը 16:05-ի սահմանում, Պաշտպանության բանակի հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում՝ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից: Վիրավոր զինծառայողին տեղափոխել էին Երևան: Նրա վիճակը գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր:
Պայմանագրային զինծառայող Արգիշտի Սեփխանյանի առղջական վիճակում ևս դրական դինամիկա կա: 32-ամյա պայմանագրային զինծառայողը վիրավորում էր ստացել ապրիլի 30-ին Տավուշում՝ կրկին հակառակորդի կրակոցից:

Раненный выстрелом противникам 21-летний военнослужащий пришел в сознание
Раненный выстрелом противника 21-летний рядовой военнослужащий Аганик Зороглян пришел в сознание. Об этом Hetq.am сообщил пресс-секретарь Министерства обороны РА Арцрун Ованнисян.
А.Зороглян был ранен выстрелом противника 4 мая около 16.05 на охраняемом участке одной из воинских частей, дислоцированных на юго-восточном направлении Армии обороны.
Раненый был доставлен в Ереван. Его состоние оценивалось как крайне тяжелое.
Положительная динамика наблюдается и в состоянии Аргишти Сепханяна. 32-летний военнослужащий-контрактник получил ранение 30 апреля в Тавуше опять-таки в результате выстрела с азербайджанской стороны.