«Սպայկա» ընկերության աշխատակիցները դադարեցրին իրենց բողոքի ակցիան
«Սպայկա» ընկերության աշխատակիցները որոշեցին դադարեցնել կառավարության շենքի դիմաց իրենց բողոքի ակցիան։
Այդ մասին հավաքվածներին հայտնեց «Սպայկա» ընկերության զարգացման գծով փոխտնօրեն Կարեն Բաղդասարյանը։
«Մենք պետք է հաղթենք, արդարությունը պետք է հաղթի։ Արադարության հաղթելու համար խնդրում եմ ծափահարել մեր վարչապետին։ Դուք մեր երկրի ղեկավարն եք, մենք Ձեզ հավատում ենք։ Ինչ որոշում էլ որ դուք ընդունում եք, մենք հավատում ենք, այս երկրի համար եք ընդունում։ Մենք Ձեզ ողջունում ենք և խնդրում ենք՝ այդ «ինչիների» պատասխանները փնտրեք։ Դուք այս պահին չունեք այդ պատասխանները, բայց խնդրում ենք՝ գործի անցեք»,- նշեց Բաղդասարյանը։
Նա հավելեց նաև, որ իրենց հետագա քայլերի մասին դեռևս կտեղեկացնեն։
Նշենք, որ Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր որոշեց կալանավորել «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին։
Ընկերության աշխատակիցները ժամեր շարունակ բողոքի ակցիա իրականացրին դատարանի դիմաց՝ պահանջելով ազատ արձակել Ղազարյանին։
Ապա պահանջեցին հանդիպում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Սակայն վարչապետը չեկավ դատարանի շենքի տարածք։ Ցուցարարները որոշեցին, որ քանի դեռ վարչապետը հրաժարվում է գալ դատարան, նրանք անձամբ կգնան կառավարության շենք՝ նրան հանդիպելու։
Ցուցարարներին մոտեցավ վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը։
Վերջինս ընկերության աշխատակիցներին խնդրեց հստակեցնել վարչապետից իրենց ակնկալիքները և հավելեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը բազմիցս հայտնել է՝ քրեական գործերի ընթացին երբեք չի խառնվելու, այս գործը ևս բացառություն չի կարող լինել:
Կարեն Բաղդասարյանը վարչապետի օգնականին հայտնեց՝ ցանկանում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը Դավիթ Ղազարյանի համար անձնական երաշխավորությունը ներկայացնի, որով Ղազարյանը կկարողանա կալանքից ազատ արձակվել։
Բաղդասարյանը ընդգեծց, որ դատական իշխանության աշխատանքներում միջամտություն չեն ցանկանում․«Մենք ուզում ենք մեկ րոպե առաջ անձնական երաշխավորությամբ նրան ազատ արձակեն»,-նշեց նա։

Работники компании “Спайка” прекратили акцию протеста
Работники компании “Спайка” решили прекратить акцию протеста перед зданием правительства. Об этом сообщил замдиректора по линии развития компании Карен Багдасарян.
“Мы должны победить, правосудие должно победить. А для этого я прошу вас поаплодировать нашему премьер-министру. Вы – руководитель нашей страны, мы Вам верим. И мы верим, что любое решение Вы принимаете во имя этой страны. Мы просим Вас начать искать ответы на все эти “почему?”. Сейчас у Вас нет ответов на эти вопросы, но мы просим Вас приступить к делу”,- сказал К.Багдасарян.
Отметим, что сегодня суд общей юрисдикции ереванских округов Кентрон и Норк-Мараш принял решение об аресте директора компании “Спайка” Давида Казаряна. Последнему предъявлено обвинение в уклонении от уплаты налогов в особо крупном размере.
Сегодня же работники компании провели многочасовую акцию протеста перед зданием суда, требуя освободить Давида Казаряна. Они также требовали встречи с премьер-министром страны. Но поскольку Никол Пашинян не прибыл к зданию суда, демонстранты решили сами отправиться к зданию правительства.
К участникам акции подошел помощник премьера Наири Саргсян. Он попросил работников компании изложить свои ожидания от главы правительства. Н.Саргсян также напомнил неоднократные заявления Никола Пашиняна о том, не он ни при каких обстоятельствах на станет вмешиваться в ход уголовных дел.
Карен Багдасарян сообщил помощнику премьера, что они хотят, чтобы Никол Пашинян лично поручился за директора компании Давида Казаряна, что позволит ему выйти на свободу.
Багдасарян также подчеркнул, что они не требуют вмешательства в работу судебной власти. “Мы хотим, чтобы Давид Казарян как можно раньше вышел на свободу под личное поручительство”,- отметил замдиректора “Спайки”.