«Սպայկա»-ի ղեկավարի կալանավորման դեմ բողոքի դուրս եկած քաղաքացիները փակել են Տիգրան Մեծ պողոտան
Այս պահին հարյուրավոր քաղաքացիներ են հավաքված Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրի դիմաց: Նրանք պահանջում են ազատ արձակել քիչ առաջ կալանավորված «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին: Քաղաքացիները փակել են դատարանի դիմացի՝ Տիգրան Մեծ պողոտան:
Ոստիկանությունն էլ իր հերթին փակել է Հանրապետության հրապարակից դեպի դատարան տանող ճանապարհը: Մի պահ ընդհարում տեղի ունեցավ ցուցարարների եւ ոստիկանների միջև. ցուցարարներին թվաց, թե դատարանից դուրս եկած մեքենան տեղափոխում է Դավիթ Ղազարյանին, եւ նրանք արգելում էին, որ մեքենան հեռանար: Սակայն ոստիկաններին հաջողվեց ճանապարհը բացել:
Հավաքվածները վանկարկում են «Սպայկա», «ազատություն Դավիթին» եւ հանդիպում են պահանջում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:

Участники акции протеста против ареста директора “Спайки” перекрыли проспект Тиграна Меца
В эти минуты сотни граждан находятся перед зданием суда общей юрисдикции ереванского коруга Кентрон, требуя освободить арестованного немногим ранее директора компании “Спайка” Давида Казаряна. Участники акции протеста перекрыли проспект Тиграна Меца, где находится суд.
В свою очередь полиция заблокировала все подступы к здаанию суда. В какой-то момент между полицейскими и участниками акции произошло столкновение: последним показалось, что выхавшая с территории суда машина перевозит Давида Казаряна, и они решили перекрыть ей дорогу. Однако полицейским удалось пропустить автомобиль.
Собравшиеся скандируют “Спайка!”, “Свободу Давиду!” и требуют встречи с премьер-министром Николом Пашиняном.