Մանվել Գրիգորյանը արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցման պահանջով դիմել է դատարան
ԱԺ նախկին պատգամավոր, ներկայումս կալանքի տակ գտնվող Մանվել Գրիգորյանը պատվին, արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցման պահանջով, ընդդեմ «Մաքսինֆո» լրատվամիջոցի, դիմել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան: Մ. Գրիգորյանը որպես փոխհատուցում պահանջում է 3 մլն դրամ:
Մ. Գրիգորյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Կարեն Ղոնյանը «Հետք»-ին տեղեկացրեց, որ վերջնական դատական ակտով հօգուտ հայցվորի բռնագանձված գումարը Մանվել Գրիգորյանն ամբողջությամբ հատկացնելու է մանկատներից մեկին:
Թերթը գրել է մի հոդված՝ վկայակոչելով քաղաքացի Անահիտ Մնացականյանին: 1991-1992թթ. ընթացքում սահմանին հարող ադրբեջանական բնակավայրերից թուրք ավազակախմբերը ներխուժել են Սիսիանի սահմանամեձ գյուղեր և գողացել անասուններ: Գողացված անասուններին ետ բերելու նպատակով Սիսիանի ներքին գործերի բաժնի պետ և միաժամանակ Սիսիանի շրջանի պարետ Կարեն Զարբաբյանի ղեկավարությամբ, ով Ա. Մնացականյանի ամուսինն է եղել, 3 օր Սիսիանի բարձրադիր սարերից կատարվել են հետախուզական աշխատանքներ: Ադրբեջանի տարածքից բռնագրավվել է 1500 գլուխ ոչխար:
Ըստ հոդվածի՝ այդ մասին Կարեն Զարբաբյանը տեղեկացրել է Վազգեն Սարգսյանին, և նրա անմիջական ցուցմունքով այդ 1500 գլուխ ոչխարը հանձնվել է Մանվել Գրիգորյանին: Որոշ ժամանակ անց ստացվել է տեղեկություն, որ այդ 1500 գլուխ ոչխարը վաճառվել է թուրքերին:

Манвел Григорян подал судебный иск о возмещении морального ущерба
Бывший депутат Национального Собрания, генерал Манвел Григорян, находящийся в настоящее время под арестом, подал сулебный иск к СМИ “Максинфо”, требуя компенсации за опорочение его чести и достоинства. В качестве компенсации Григорян требует 3 млн драмов.
Представитель генерала, адвокат Карен Гонян сообщил Hetq.am, что сумму, которая судебным актом будет взыскана в пользу истца, Манвел Григорян полностью передаст одному из детских домов.
Газета опубликовала статью со ссылкой на гражданку Анаит Мнацаканян. В 1991-1992 гг. азербайджанские банды ворвались в приграничные села Сисианского района Армении и угнали скот. Чтобы вернуть животных, муж С.Мнацаканян Карен Зарбабян, занимавший должности начальника МВД и коменданта Сисианского района, в течение трех дней осуществлял разведывательные вылазки на территорию Азербайджана, в результате которых удалось конфисковать 1500 голов овец.
Как отмечалось в статье, об этом Карен Зарбабян сообщил Вазгену Саргсяну. Последний распорядился передать овец Манвелу Григоряну. Спустя некоторое время стало известно, что все поголовье было продано азербайджанцам.